+48 790 300 458 kontakt@biuromowcow.pl

Sławomir Chomiak

Interdyscyplinarysta

Pasjonat adaptacji funkcjonalnej

Fizjoterapeuta

Kategorie:

Biznes, Edukacja, Kreatywność, Lifestyle, Międzykulturowość, Motywacja, Nauka, Niepełnosprawność, Praca zespołowa, Sport, Zdrowie i medycyna, Zmiana

Języki:

polski, angielski, rosyjski, łemkowski

O mówcy

W życiu Sławka umiejętność adaptacji ma ogromne znaczenie i była przyczyną, dla której zawodowo zajął się fizjoterapią, czyli dziedziną bazującą na predyspozycji ludzkiego organizmu do zmian. Z sukcesem prowadzi praktykę fizjoterapeutyczną od niespełna dekady; fascynacja tym obszarem sprawiła, że zajął się nim również naukowo, a pasja do dydaktyki daje mu, jako wykładowcy na Wydziale Fizjoterapii wrocławskiej AWF, szansę dzielenia się tą cenną wiedzą.

Znajomość mechanizmów adaptacji i sposobów sterowania nimi może być zastosowana w każdej dziedzinie życia, a wiedza na ten temat stanowi podstawę szkoleń dla firm, które Sławek prowadzi od 5 lat. Ich uczestnicy uczą się mierzyć z trudnymi wyzwaniami, wykraczać poza strefę komfortu i szybko reagować na zmiany.

Trening funkcjonalny, wspinaczka skałkowa, trekking i narciarstwo to przykłady form aktywności, którym Sławek oddaje się, gdy nie pracuje z klientami.

Tematy:

(kliknij, żeby rozwinąć opis)

Możesz wszystko. Serio.

Nabywanie nowych umiejętności i wiedzy, budowanie relacji oraz wszelkie inne formy rozwoju nie są niczym innym jak adaptacją. Adaptacja występuje nie tylko u człowieka ale i w całej przyrodzie i jest warunkiem istnienia zmian, jeśli nie warunkiem ewolucji. Osobniki, które nie adaptują się do zmian, nie są bowiem przez ewolucję promowane. Dowodów na istnienie adaptacji nie trzeba przytaczać. Zjawisko to istnieje, więc zaczęto je badać, a w trakcie badań dowiedziano się, że można nim sterować, wykorzystując bodźce stymulujące do adaptacji. To właśnie powoduje, że wystarczy odkryć nieograniczony potencjał przystosowawczy, który tkwi w każdym z nas, i nauczyć się to narzędzie wykorzystywać, aby credo „sky is the limit” przestało być tylko metaforą.

Zapytaj o dostępność tego mówcy!

Pin It on Pinterest