+48 519 393 163 kontakt@biuromowcow.pl

Klaudia Tolman

Ryślicielka

Aktorka Rysującej Ręki

Flipchartowa Czarodziejka

Kategorie:

Autor, Biznes, Branding, Edukacja, HR, Humor, Innowacje, Komunikacja, Kreatywność, Lifestyle, Marketing, Motywacja, PR, Praca zespołowa, Prezentacje, Rozrywka, Social Media, Sztuka, TED/TEDx, Tematy związane z kobietami, Zmiana

Języki:

polski, angielski

O mówcy

Klaudia Tolman, Ryślicielka, Trenerka Myślenia Wizualnego, Aktorka Rysującej Ręki z ExplainVisually.co, Graphic Recorder, Flipchartowa Czarodziejka, Sketchnoter, Matka Założycielka społeczności Bazgrzemy.pl. Mówczyni TEDxWroclaw oraz TEDxSopot, nawraca na rysowanie ręczne. Swoją ryślicielską misję realizuje w trzech głównych nurtach:

Jako trenerka prowadzi szkolenia, warsztaty, wystąpienia publiczne, kalambury, integracje, ślepe telefony rysunkowe,
jako aktorka rysującej ręki rysuje eksplanacyjne filmy rysunkowe (whiteboard animations).
Jako ilustratorka wykonuje graphic recording, wizualizacje procedur, rysunki w charakterystycznym stylu prac odręcznych – słowem wszystko, co wykorzystuje myślenie wizualne w praktyce i ma na celu przedstawić ideę w prosty sposób wywołujący jednocześnie efekt WOW.

Z godnym podziwu entuzjazmem (i skutecznością!) zaraża wiarą w to, że każdy może rysować. Ryśli zawsze i wszędzie – nawet, kiedy gotuje w programie Ugotowani!

Tematy:

(kliknij, żeby rozwinąć opis)

Z rysowaniem, jak ze śpiewaniem: każdy może. Dlaczego warto wprowadzić proste rysowanie jako narzędzie rozwoju pracowników, jak to zrobić i co rysować?

Umiejętność rysowania nie jest (jak nam się często wydaje) darem danym tylko nielicznym. Każdy z nas ma do tego predyspozycje i każdy otrzymał odpowiednie do tego narzędzia – oczy, ręce, umysł. Rysujemy już jako małe dzieci i co ciekawe – według tych samych schematów odpowiednich poszczególnym etapom rozwoju.

Dlaczego rysowanie jest takie atrakcyjne? Dlatego że przede wszystkim wywołuje emocje i pozwala bardziej skoncentrować się na prezentowanym temacie. Pozwala również lepiej zapamiętywać, wykorzystując skojarzenia. Jest to wobec tego mieszanka idealna, z której zadowolony będzie zarówno każdy kto szkoli, jak i ten, kto go słucha.
Co zrobić, żeby rysunek zastąpił prezentację multimedialną? Sprawa jest prosta – wystarczy flipchart, mazaki i prelegent, który opanował najprostsze sztuczki rysowania. Dzięki odtwarzaniu obiektów w sposób bardzo prosty, ale schludny i zrozumiały dla uczestnika, jesteśmy w stanie narysować wszystko np. flipchart otwierający szkolenie, flipchart prezentujący naszą osobę, wyniki badań. Dzięki rysunkowi można też zintegrować grupę (wykorzystując go jako zabawę) oraz dać uczestnikom nową wiedzę do przekazywania dalej.
Każdy rysunek jest inny, niepowtarzalny, tak jak każdy z nas. Dlatego też szkolenie z Myślenia Wizualnego pozwoli każdemu uczestnikowi na odkrycie tego, że może rysować i może również wykorzystać to w swojej pracy zawodowej. W trakcie wystąpienia każdy słuchacz przejdzie bardzo dobry i skondensowany kurs rysowania, nauczy się kilku modeli postaci z banku ikon, a także wyjdzie z głową i kartką pełną pomysłów, które pozwolą na użycie rysunków do rozwoju pracowników.

Powrót do marzeń z dzieciństwa poprzez rysunek

Przykładowe wystąpienia i opinie:

Klaudia to wulkan pozytywnej energii i dobrych pomysłów. Jej niesamowitym atutem jest kreatywność, którą świetnie wykorzystuje zarówno podczas projektowania, jak i prowadzenia szkoleń. Praca z nią to czysta przyjemność :)

Katarzyna Mirkiewicz

(współpracownik)

Bycie na szkoleniu prowadzonym przez Klaudię to niesamowite wydarzenie i prawdziwa przyjemność. Klaudia zaraża pasją, energią i daje kopa do działania. Nie tylko ma niesamowitą wiedzę, ale również potrafi ją znakomicie przekazać. Cieszę się, ze mogłyśmy się spotkać na ścieżce zawodowej i dane mi jeszcze będzie uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Klaudię.

Urszula Zając-Pałdyna

(klient)

Zapytaj o dostępność tego mówcy!

Pin It on Pinterest