+48 790 300 458 kontakt@biuromowcow.pl

Greg Albrecht

Przedsiębiorca

Doradca w biznesie

Partner w funduszu inwestycyjnym

Kategorie:

Biznes, Innowacje, Lifestyle, Marketing, Motywacja, Prezentacje, Startup, Zmiana

Języki:

polski, angielski

O mówcy

Partner w butiku strategicznym Albrecht&Partners oraz Venture Partner w funduszu VC Data Ventures. Od 2002 roku wprowadza na rynek nowe marki i produkty. Ma praktyczne doświadczenie w budowaniu firm od zera. Doradza liderom przy tworzeniu i uruchamianiu nowych modeli biznesowych, zwiększających konkurencyjność firm.
Pracował dla ponad 200 przedsiębiorstw z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jest certyfikowanym coachem International Coaching Community. Od 2014 roku pracuje na linii korporacja-startup m.in. jako trener przedsiębiorczości, mówca, doradca przy projektach „new ventures”. Jest mentorem w fundacjach Founder Institute, Google Developers Launchpad, Youth Business Poland i Big Brothers Big Sisters of Poland.

Tematy:

(kliknij, żeby rozwinąć opis)

Zmiana - dlaczego warto i jak ją przeprowadzić?

Jak komunikować zmianę, by zespół zaangażował się w nią i nie poddał się w pół drogi? Wystąpienie oparte o doświadczenia Grega w procesie transformacji zmian modeli biznesowych i organizacyjnych. Od korporacji do małych rodzinnych firm. Celem jest zachęcenie do odważnego wejścia w proces i pokazanie technik utrzymujących motywację w czasie jej trwania.

Strategie planowania czasu - zmiana nawyków w życiu osobistym i zawodowym

Jak być skutecznym w biznesie i czerpać przyjemność z pracy, bez narażania na szwank życia osobistego? Wystąpienie oparte o doświadczenia z pracy z liderami firm i wybitnymi osobistościami obejmuje techniki wprowadzania nowych nawyków, planowania dnia i aktywności, które korzystnie wpływają na samopoczucie, motywację i poziom energii na codzień.

Motywacja - żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce

Dlaczego niektórzy z uśmiechem pędzą do pracy, gdy inni szukają dziury w całym i są wiecznie niezadowoleni? Wystąpienie prezentuje modele myślenia oparte o branie osobistej odpowiedzialności, poczucie większego celu osobistego i przezwyciężanie trudności na różnych etapach kariery. Zachęca do przejścia na słoneczną stronę mocy i prezentuje techniki doskonalenia się dla własnej przyjemności.

Co działa w biznesie? - sposoby skutecznych przedsiębiorców na zwiększenie sprzedaży

Co sprawia, że nikomu nie znani przedsiębiorcy skutecznie konkurują z dużymi organizacjami? Wystąpienie prezentuje metody myślenia o kliencie stosowane przez najszybciej rosnące firmy i daje konkretne narzędzia, które pomogą sprzedawać więcej i skutecznie wprowadzać na rynek nowe oferty i produkty.

Przyszłość - jak będziemy żyć i pracować?

Czy roboty zabiorą nam pracę, a nasze dzieci będą żyły na Marsie? Jeśli tak, to jak się na to przygotować? Wystąpienie interpretuje zmiany technologiczne zachodzące w świecie i w przystępny sposób prezentuje ich potencjalne konsekwencje dla „zwykłego Kowalskiego”. Oprócz inspiracji, daje rekomendacje dotyczące możliwych scenariuszy rozwoju osobistego.

Przykładowe wystąpienia i opinie:

Z przyjemnością polecam Grega Albrechta jako mówcę o wysokich kompetencjach w obszarze przedsiębiorczości i budowania innowacyjnych rozwiązań w organizacji. Jego wystąpienie otworzyło wydarzenie inaugurujące regionalny program przedsiębiorczości wewnętrznej PMI – Inspire. Greg w dynamiczny i przejrzysty sposób przedstawił przykłady i narzędzia innowacji, co wzmocniło zainteresowanie uczestników wzięciem udziału w programie Inspire. Zaangażowanie praktyka z wieloletnim doświadczeniem do przeprowadzenia power speechu okazało się trafnym i praktycznym rozwiązaniem dla naszej firmy. Greg zadbał o to, by zawartość merytoryczna prezentacji była adekwatna do naszych potrzeb i zawierała przykłady z wewnątrz naszej organizacji. Uważam pracę z Gregiem za dobrą inwestycję i polecam jego wsparcie firmom poszukującym partnera do realizacji projektów związanych z przedsiębiorczością lub innowacją.

Michał Izydorczyk

Philip Morris International

Jako prelegent inspirował i motywował uczestników spotkań do podejmowania wyzwań i rozwijania swoich działalności. Jego umiejętność dostrzegania pomysłów z potencjałem i zamieniania ich w skutecznie działające firmy jest bardzo wartościowa. (…) Uczestnicy byli z nich niezwykle zadowoleni i bardzo pozytywnie ocenili prelegenta. Co więcej, dobre opinie skłoniły nas do podjęcia dalszej współpracy z Panem Albrechtem przy kolejnych projektach, m.in. European Start-up Days 2017.

Aneta Kabot

ING Bank Śląski

Grzegorz Albrecht towarzyszył nam w cyklicznym spotkaniu dotyczącym podnoszenia kompetencji Menedżerów Sprzedaży (Coaching Village). Podczas edycji majowej w 2017 roku, tematem był coaching nastawiony na rezultaty. Wystąpienie Grzegorza miało być dla nas wyjściem poza schematy branży farmaceutycznej. Speech poruszał ważne dla nas tematy, takie jak wychodzenie poza zakres obowiązków by budować sukces firmy i swoją karierę czy specyfikę startupów, która w dziedzinie coachingu i zarządzania ludźmi nie leży wcale daleko od podejścia korporacyjnego. Z przyjemnością mogę polecić Greg’a, który przekazuje odbiorcom merytoryczną wiedzę i narzędzia do realizowania założonych celów. Jego sposób mówienia jest poukładany i merytoryczny a zarazem inspirujący.

Radosław Kropielnicki

GSK

Zapytaj o dostępność tego mówcy!

Pin It on Pinterest